نرخ و قیمت باربری
نرخ اتحادیه باربری طبق ضوابط مصوب
می 26, 2019
نیسان بار و وانت تلفنی
نیسان بار و وانت تلفنی
ژوئن 17, 2019

چگونگی تمیز کردن پارکت ها

پارکت برای پوشش کف منزل استفاده می شود. پارکت ها از چوب ساخته می شوند. همانطور که در مقالات قبلی توضیح دادیم، قبل از اسباب کشی مکان جدید را باید تمیز کنید. تمیز کردن پارکت ها می بایست اصولی انجام شود. چوب پارکت، بسیار ظریف است. درزهای پارکت به وسیله چسب اورتان، پوشش داده می شود. ظرافت چوب و چسب بکار رفته، پارکت را در برابر رطوبت و آب حساس کرده است. تمیز کردن و لکه گیری پارکت ها، باید با روش خاصی انجام شود. در این مقاله شما را با روش های صحیح نظافت پارکت ها آشنا می کنیم.

بهترین راه تمیز کردن پارکت قبل از اسباب کشی

قبل از اسباب کشی به منزل جدیدی که کف پوشش پارکت است، می بایست پارکت ها را لکه گیری کنید. از بین بردن لکه های کف پوش پارکت با دستمال مرطوب اشتباه است. آب و رطوبت، از درزها وارد پارکت شده و باعث خرابی پارکت می شود. می توانید برای پاک کردن لکه های سطحی از دستمال نم دار استفاده کنید.

تمیز کردن پارکت با جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی هایی که سرشان قابل تعویض است، برای از بین بردن گردوغبار پارکت ها مناسب می باشد اما برای این کار از برس چرخشی جاروبرقی استفاده نکنید. سر چرخشی جاروبرقی، پارکت ها را خراش دار و خراب می کند. استفاده از خرطومی جاروبرقی، برای از بین بردن گرد و غبار پارکت ها بهترین گزینه است.

تمیز کردن پارکت با جاروبرقی

تمیز کردن پارکت با شویندهای نرم

قبل از پاک کردن لکه های پارکت، از جاروبرقی برای از بین بردن گرد و غبار استفاده کنید. شویندهای نرم آسیبی به کف پوش پارکت نمی رسانند. توجه داشته باشید، این شویندها نباید مستقیم روی پارکت ها ریخته شوند. شویدهای نرم را به دستمالی ریخته تا حدی که دستمال مرطوب شود. سپس پارکت ها را با دستمال مرطوب، تمیز کنید. شوینده های خشن سطح پارکت ها را خش دار می کنند. هنگام خرید می توانید از فروشنده، شوینده ی مخصوص کف پوش پارکت را تقاضا کنید. شوینده های مخصوص پارکت، هیچ آسیبی به کف پوش ها نمی رسانند و باعث درخشنگی پارکت ها میشوند. خراش های سطحی پارکت، توسط این شویندها از بین می روند. پس از پایان لکه گیری توسط شویندهای مخصوص، پارکت ها را خشک کنید.

تمیز کردن پارکت با مواد شوینده

تمیز کردن پارکت با آب مقطر

نظافت کف پوش پارکت با آب مقطر، درکنار تمیزی و درخشندگی، برای حفظ پارکت ها نیز مفید است. آب معمولی آب سخت است. آب سخت حاوی املاح مختلفی می باشد. املاح به داخل پارکت رسوب کرده و ظاهر و ساختار پارکت ها را خراب می کنند. آب مقطر املاح ندارد و باعث خرابی پارکت ها نمی شود.

تمیز کردن پارکت با الکل

الکل برای تمیز کردن لکه های پارکت بهترین گزینه است. پس از ازبین بردن گردوغبار به وسیله جاروبرقی، دستمالی را به الکل آغشته کنید. دستمال را ۵ دقیقه روی لکه ها بگذارید. پس از پاک شدن لکه ها، پارکت را با دستمال تمیز و بدون رطوبت، خشک کنید.

محافظت کردن از پارکت ها

برای محافظت و جلوگیری از کدر شدن پارکت ها، از روش های زیر برای نظافت پارکت ها، اجتناب کنید.

  • اجتناب از شویندهای معطر: از شوینده های معطر استفاده نکنید. این شوینده ها پارکت را خراب می کنند.
  • اجتناب از شویندهای قوی: شویندهای قوی، که حاوی کلر و .. می باشند، به علت ظرافت چوب پارکت، برای تمیز کردن پارکت مناسب نمی باشند.
  • اجتناب از تمیزی کردن با سرکه: سرکه به علت خاصیت اسیدی که دارد، برای نظافت پارکت ها مناسب نمی باشد.
  • اجتناب از پوشیدن کفش: هنگام تمیز کردن کف پوش پارکت نباید کفش بپوشید. پوشیدن کفش های کثیف، باعث تیرگی پارکت می شود.
  • اجتناب از بخار شوی: با وجود رطوبت کم و نداشتن آب بخار شوی، به علت وجود بخار استفاده از این وسیله برای نظافت پارکت ها مناسب نیست. حرارت بخار شوی، چسب پارکت ها را از بین برده و پارکت ها را شل می کند. بعد از بین رفتن چسب و شل شدن پارکت، کوچکترین رطوبت و گردوغبار وارد کف پوش پارکت می شود.
  • اگر در منزل حیوان خانگی دارید، ناخن های حیوان خانگی می بایست گرفته شود. توجه داشته باشید پارکت توسط حیوان خیس نشود. آب به داخل پارکت نفوذ کرده و باعث خرابی پارکت ها می شود.

تمیز کردن پارکت با بخارشوی

“در نقاط پر رفت آمد منزل، روی پارکت ها را با قالیچه یا گلیم بپوشانید. ورودی منزل را با پادری بپوشانید تا مانع کثیفی پارکت شود. از راه رفتن با کفش پاشنه بلند روی پارکت ها خودداری کنید.”

شرکت باربری رزبار با امکانات پیشرفته روز دنیا از بهترین ها در زمینه حمل بار می باشد. این شرکت آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیر تهرانی است.

1 دیدگاه

  1. علیپور گفت:

    ممنون از شما. واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *