بسته بندی لوازم برای اسباب کشی

بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل یکی از مهمترین بخش های هر اسباب کشی می باشد که عدم دقت کافی به آن، می تواند خسارت و آسیب های جبران ناپذیری را به لوازم و وسایل شما وارد کند. بسته بندی وسایل برای اسباب کشی اگر به صورت صحیح و اصولی انجام شود، بخش مهمی از فرآیند اسباب کشی انجام شده است. بسته بندی وسایل برای اسباب کشی یکی از مشکل ترین مراحل اسباب کشی می باشد که البته شما می توانید به منظور سهولت کار، با هزینه کردن مبلغی، بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل خود را به پرسنل یک شرکت باربری محول کنید.

هزینه بسته بندی اثاثیه منزل

هزینه بسته بندی اثاثیه منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک بخش از هزینه بسته بندی مربوط به لوازم مورد نیاز برای این کار می باشد. این لوازم مورد نیاز عبارتند از:
- یک رول 100 متری پلاستیک حباب دار
- یک بسته سلفون حداقل 500 متری
- سه عدد چسب پهن بزرگ
مقادیر ذکر شده بالا، برای یک اثاثیه معمولی منزل کافی می باشد و در صورتی که اثاث شما بیش از حد معمول باشد، این مقادیر می تواند بیشتر هم باشد. آیتم بعدی که هزینه بسته بندی را مشخص می کند، دستمزد کارگر برای بسته بندی می باشد که معمولا به صورت ساعتی محاسبه می شود.
• مجموع دستمزد کارگران و هزینه تهیه لوازم مورد نیاز برای بسته بندی، مبلغ نهایی هزینه بسته بندی اثاثیه منزل شما را مشخص می کند.

بسته بندی لوازم اداره

بسته بندی لوازم اداری شامل نکات و موارد زیر است:
- بسته بندی لوازم شکستنی شرکت ها و ادارات قبل از اسباب کشی
- استفاده از کارتن هایی محکم و مقاوم برای بسته بندی لوازم اداره
- پر کردن فضای خالی داخل کارتن ها و جعبه های بسته بندی با فوم مخصوص
- دقت لازم هنگام بسته بندی وسایل و تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری
- جدا کردن وسایل ظریف و شکستنی از لوازم الکترونیکی
یک نکته مهم هنگام بسته بندی لوازم اداره وجود دارد و آن این است که وسایلی که هنگام بسته بندی در کارتن های مختلف جمع آوری می شود، نباید در گوشه ای از اتاق روی یکدیگر انباشته شود و باید لوازم دفتری از لوازم الکترونیکی تفکیک شود. پس از بستن درب جعبه ها، با استفاده از یک چسب پهن، درب آنها باید محکم بسته شود.

نحوه بسته بندی کردن مبلمان

برای بسته بندی کردن مبلمان، لازم است که دورتا دور آنها را با پتو بپوشانید. شما می توانید از پتو های کهنه ای که در حال حاضر دارید و کمتر از آنها استفاده می کنید، کمک بگیرید. هرچند که هر شرکت باربری نیز این پتوها را برای بسته بندی همراه خود خواهد داشت. سعی کنید برای مبل های بزرگتر و چند نفره از چندین پتو استفده کنید و در انتها با یک طناب، پتوها رو به مبل ها محکم ببندید.

بسته بندی کردن تلویزیون ال سی دی

برای بسته بندی کردن تلویزیون ال سی دی باید مراحل زیر را اجرا کنید: تلویزیون را خاموش و سیم های آن را در پلاستیکی جمع آوری کنید. کنترل و پایه ال سی دی را نیز جدا کرده و در جعبه ای مشخص قرار دهید.
صفحه تلویزیون را با پارچه ای مرطوب از گرد و غبار پاک کنید. از بین بردن گرد و غبار می تواند به جلوگیری از خش افتادن روی صفحه نمایش ال سی دی حین اسباب کشی کمک کند.
از صفحات یونولیت برای محافظت از تلویزیون و جلوگیری از آسیب احتمالی به صفحه نمایش هنگام اسباب کشی استفاده کنید. این صفحات را باید هنگامی که ال سی دی را درجعبه گذاشتید، دو طرف صفحه نمایش از پشت و جلو قرار دهید.
هنگام قرار دادن تلویزیون در کارتن استاندارد خود، توجه کنید که کارتن سالم و محکم باشد. پس از قرار دادن ال سی دی در کارتن، در آن را با چسب پهن محکم کنید.
هنگام حمل کارتون به کامیون باربری، اطمینان حاصل کنید که جعبه به طور صحیح و در مکان امنی نگهداری می شود. توصیه می شود که در کنار آن، پتو، تشک، پشتی و یا دیگر اجسام تخت و محکم قرار بگیرد.

نحوه بسته بندی لوازم شکستنی و ظروف چینی

مراحل بسته بندی لوازم شکستنی و ظروف چینی به شرح زیر است: تهیه کارتن، پلاستیک حباب دار و چسب پهن برای بسته بندی
تفکیک لوازم شکستنی سنگین تر از ظروف چینی سبک و کوچک
قرار دادن وسایل در کارتن ها و گذاشتن پلاستیک های حباب دار در میان آنها
پر کردن فضای خالی جعبه ها با استفاده از پلاستیک یا پارچه
بستن درب کارتن ها به صورت کاملا محکم با استفاده از چسب پهن
نوشتن عنوان مربوط به وسایل داخل هرکدام از جعبه ها برای سهولت کار
به این نکته توجه داشته باشید که حتی در صورت انجام بهترین بسته بندی جهت جابجایی وسایل شکستنی و ظروف چینی، باز هم رعایت نکات ایمنی هنگام حمل و نقل آنها را نباید فراموش نکنید.

نحوه بسته بندی کردن یخچال ساید بای ساید

مراحل بسته بندی کردن یخچال ساید بای ساید به شرح زیر است:
- ابتدا باید یخچال از برق کشیده شده و داخل آن کاملا خشک و تمیز گردد.
- قطعات داخل و متصل به یخچال همانند جا میوه ای باید به صورت مجزا بسته بندی شود.
- سیم یخچال باید به صورت گرد پیچیده شده و به وسیله چسب به بدنه یخچال چسبانده شود.
- درب یخچال نیز به منظور جلوگیری از باز شدن حین جابجایی، باید با چسب پهن چسبانده شود.
-برای جابجایی، باید یخچال را در کارتن مخصوص خود قرار دهید و قبل از قرار دادن در کارتن، بدنه آن را با پلاستیک های حباب دار بپیچید.
-ترجیحا بهتر است یخچال به صورت عمودی و با چرخ مخصوص، حمل شود.

نحوه بسته بندی کردن یخچال ساید بای ساید

مراحل بسته بندی کردن یخچال ساید بای ساید به شرح زیر است:
- ابتدا باید یخچال از برق کشیده شده و داخل آن کاملا خشک و تمیز گردد.
- قطعات داخل و متصل به یخچال همانند جا میوه ای باید به صورت مجزا بسته بندی شود.
- سیم یخچال باید به صورت گرد پیچیده شده و به وسیله چسب به بدنه یخچال چسبانده شود.
- درب یخچال نیز به منظور جلوگیری از باز شدن حین جابجایی، باید با چسب پهن چسبانده شود.
- برای جابجایی، باید یخچال را در کارتن مخصوص خود قرار دهید و قبل از قرار دادن در کارتن، بدنه آن را با پلاستیک های حباب دار بپیچید.
- ترجیحا بهتر است یخچال به صورت عمودی و با چرخ مخصوص، حمل شود.

نحوه بسته بندی کردن لباسشویی و ظرف شویی و اجاق گاز

- برای بسته بندی کردن ماشین لباسشویی، باید مطمئن شوید که حتی یک قطره آب در داخل ماشین لباسشویی نباشد و کاملا درون آن خشک باشد. برای حمل ماشین لباسشویی باید از پلاستیک های بسته بندی حباب دار و یا چندین پتو جهت ایجاد یک لایه محافظ استفاده کنید. با این کار خیالتان از برخوردها و آسیب های احتمالی راحت خواهد بود.
- برای بسته بندی کردن ماشین ظرفشویی، همانند ماشین لباسشویی بهتر است داخل آن را قبل از بسته بندی کردن با یک حوله کاملا خشک نمایید. در بسته بندی کردن ماشین ظرفشویی هم میتوانید از پلاستیک های حباب دار یا پتو برای جلوگیری از ضربات احتمالی استفاده کنید و پس از قرار دادن آن در جعبه مورد نظر، حتما حتما از محکم بودن بسته بندی آن اطمینان حاصل کنید.
- برای بسته بندی کردن اجاق گاز، ابتدا باید شلنگ های گاز را از آن جدا کرده و جداگانه بسته بندی کنید. برای بسته بندی کردن اجاق گاز، میتوانید از کارتن استاندارد آن در صورت دسترسی استفاده کنید.

بسته بندی اثاثیه

بسته بندی اثاثیه ضروری ترین اقدامی است که باید برای اسباب کشی و جابجایی انجام داد. بسته بندی اثاثیه می تواند شامل بسته بندی اثاثیه اداری و بسته بندی اثاثیه منزل باشد. شیوه بسته بندی اثاثیه بسته به نوع اثاثیه و لوازم متفاوت است همچنین نوع تجهیزاتی که در بسته بندی به کار می رود نیز به نوع اثاثیه مرتبط است. بسته بندی اثاثیه به صورت مناسب و حرفه ای می تواند کار اسباب کشی و چیدمان وسایل را بسیار آسان نماید. در هر صورت اگر قصد اسباب کشی داشته باشید حال این اسباب کشی چه از محل کار شما باشد یا منزل بسته بندی اثاثیه قدم بسیار مهمی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود و یا در آن سهل انگاری کرد.

اهمیت بسته بندی اثاثیه در جابجایی


برای اینکه کار اسباب کشی تان را ساده تر و آسان تر نمایید سعی کنید تمامی وسایل و لوازم منزل و یا محل کارتان را بسته بندی کنید. زمانی که اثاثیه شما داخل کارتنها و جعبه های مناسب بسته بندی شده باشد آرامش بیشتری برای جابجایی پیدا می کنید زیرا وجود انواع وسیله و اثاثیه به صورت باز و پخش شده می تواند باعث ایجاد استرس و نگرانی در فرد شود. بسته بندی اثاثیه باید پیش از شروع اسباب کشی انجام شده باشد. بسته بندی اثاثیه زودهنگام از بروز استرس و نگرانی و عجله پیشگیری می کند. عجله کردن در کار اثاث کشی همیشه می تواند کار را خراب کند و مشکلاتی را در جابجایی پیش بیاورد. در نظر داشته یاشید بلند کردن بسته بندی اثاثیه خیلی راحت تر از وسایل بدون بسته بندی می باشد. همچنین چیدمان و بارگیری بسته بندی ها داخل ماشین حمل بار نیز به آسانی انجام می شود. زمانی که اثاثیه به خوبی بسته بندی شده باشد به راحتی می توان آنها را کنار هم داخل ماشین اسباب کشی جای داد. یک بسته بندی مناسب و اصولی می تواند از آسیب و خسارت های احتمالی پیشگیری نماید. بسته بندی تنها شامل وسایل حساس و شکستنی نیست بلکه یک اسباب کشی آسان و ایده آل زمانی حاصل می شود که ما کلیه اقلام ریز و درشت اعم از شکستنی ها , مبلمان , وسایل برقی , لباس , رختواب و کلیه لوازم را بسته بندی کرده باشیم. سرعت , نظم و دقت بالا در اسباب کشی و چیدمان نکته ای با اهمیت است که حساسیت بسته بندی را دو چندان می نماید.

بسته بندی اثاثیه منزل

ترجیحا از چند هفته قبل از اثاث کشی شروع به جمع آوری اثاثیه منزل خود و بسته بندی آنها نمایید. در ابتدا می توانید از لوازم غیر ضروری که نیاز چندانی به آنها ندارید شروع نمایید. به طور مثال لوازم تزئینی داخل بوفه ها و اشیای زینتی برای این کار مناسب هستند. اگر زمان کافی برای اثاث کشی دارید با خیال آسوده از لوازم غیر ضروری شروع کنید و تا رسیدن به روز اثاث کشی دیگر وسایل خود را نیز بسته بندی نمایید.
  • ظروف چینی و کریستال
  • مجسمه ها
  • اشیای زینتی و گرانقیمت
  • شیشه میزهای عسلی و میز نهار خوری
  • آینه
  • انواع قاب ها و تابلوها
  • لوازم برقی
و دیگر وسایل حساس و شکستنی را با تهیه تعدادی کارتن در حجم و اندازه های متفاوت بسته بندی نمایید. دقت کنید کارتنی که برای بسته بندی اثاثیه شکستنی به کار می برید باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد.