حمل و نقل اشیاء قیمتی در اسباب کشی
حمل و نقل اشیاء قیمتی در اسباب کشی
آوریل 30, 2019
نکات ایمنی در هنگام اسباب کشی
نکات ایمنی در هنگام اسباب کشی
می 9, 2019

نکات کلیدی در بسته بندی کردن وسایل آشپرخانه

بسته بندی کردن وسایل آشپرخانه یکی از پیچیده ترین مراحل حمل بار و اسباب کشی است. وجود کابینت های پر از لوازم شکستنی و برقی، این مرحله از اسباب کشی را مشکل کرده است. نکات قابل توجه برای راحت تر شدن این مرحله، عبارتند از:

نکات کلیدی در بسته بندی وسایل آشپزخانه

Key points in the packaging of kitchenware

ساده و مرتب سازی لوازم

بسته بندی لوازم آشپزخانه را طبق استفاده ای که می کنید، انجام دهید.

  • لوازمی که روزمره استفاده می شوند: این لوازم را به علت استفاده مدامی که دارید، کنار بگذارید و در مرحله آخر اسباب کشی بسته بندی کنید. این لوازم عبارتند از: ظروف غذا، قابلمه های پخت‌ و پز، قاشق، کارد و چنگال. این لوازم را در کارتن های مخصوصی بسته بندی کرده و روی بسته کلمه لوازم ضروری را بنویسید.
  • لوازمی که گاهی اوقات استفاده می شوند: این لوازم را ابتدا بسته بندی کنید.
  • لوازمی که اصلاً استفاده نمی شوند: این لوازم را کنار بگذارید. لوازمی که مصرف نمی کنید را بسته بندی و اسباب کشی نکنید. این لوازم را دور بریزید یا هدیه دهید.

تهیه لوازم مورد نیاز بسته بندی

قبل از اقدام به بسته بندی لوازم آشپزخانه، لوازم مورد نیاز بسته بندی را تهیه کنید.

  • جعبه های پلاستیکی چوبی و مقوایی
  • چسب پهن و ماژیک
  • کارتن های مخصوص وسایل
  • قیچی، پلاستیک های حباب دار و روزنامه باطله

بسته بندی وسایل آشپزخانه

بسته بندی لوازم برقی

برای بسته بندی کردن وسایل آشپرخانه ، ابتدا لوازم برقی را از برق جدا کرده و تمیز کنید. استفاده از جعبه های اورجینال برای بسته بندی لوازم برقی مناسب هستند. در غیر این صورت، ابتدا لوازم برقی را داخل روزنامه باطله یا نایلون های حباب دار بپیچید. کف کارتن ابتدا یک فوم یا پارچه قرار دهید. سپس لوازم بسته بندی شده را داخل کارتن قرار دهید. زیر و روی کارتن را با چسب پهن محکم ببندید. تکه های شکستنی لوازم برقی را جدا کرده و پس از پوشش با نایلون های حبابدار، بسته بندی کنید.

بسته بندی کاسه و بشقاب ها

کاسه و بشقاب ها جزء لوازمی هستند که روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. بشقاب ها و کاسه را یکی یکی با پلاستیک حباب دار یا روزنامه باطله بپیچید. سپس داخل کارتن قرار دهید. کف کارتن ابتدا یک تکه مقوای محکم یا فوم بگذارید، سپس لوازم را قرار دهید. بین بشقاب و کاسه ها نایلون حباب دار یا روزنامه باطله قرار دهید. از کارتن های محکم و سایز کوچک، برای بسته بندی این لوازم استفاده کنید. دورتادور کارتن ها را چسب بزنید و روی کارتن ها عبارت شکستنی را بزرگ بنویسد.

بسته بندی لیوان ها

قبل از بسته بندی، این لوازم باید تمیز و خشک باشند. لیوان، فنجان و بطری های شیشه ای آب را جداگانه با نایلون حباب دار بپیچید. از روزنامه های باطله به علت جوهر چاپ، برای بسته بندی این لوازم استفاده نکنید. دورتادور کارتن های بسته بندی را چسب بزنید. روی کارتن ها عبارت شکستنی را بزرگ بنویسد. اگر لیوان و فنجان ها دسته دارند، دسته ها را نیز بپوشانید.

بسته بندی قابلمه ها

برای بسته بندی تابه و قابلمه ها، کارتن های محکم و بزرگ تهیه کنید. قابلمه و تابه های کوچکتر را درون تابه و قابلمه های بزرگ‌تر قرار دهید. درب های شیشه ای این لوازم را جداگانه بسته بندی کنید. کف کارتن بسته بندی فوم قرار دهید. بسته بندی لوازم آشپزخانه با مطالعه این مقاله راحت تر می شود.

بسته بندی قاشق و چاقو

برای بسته بندی قاشق و چنگال از جعبه های کفش استفاده کنید. با استفاده از نخ یا کش این لوازم را دسته بندی کرده سپس با روزنامه باطله یا نایلون حباب دار بپیچید. کارد ها را با پارچه های چرمی بپیچید. ابتدا کف جعبه کفش، یک تکه مقوا یا کاغذ قرار داده و لوازم را درون جعبه بگذارید. رو و زیر کارتن ها را چسب بزنید و نوع وسیله را بنویسید.

بسته بندی چاقوهای بزرگ

چاقوهای آشپزخانه جزء لوازم خطرساز هستند. برای بسته بندی این لوازم از کیسه های چرمی و پارچه های ضخیم استفاده کنید. پس از پوشش، چاقوها را در کارتن های بزرگ و ضخیم قرار دهید. قبل از بسته بندی کف کارتن یک تکه کارتن ضخیم قرار داده و دورتادور کارتن را چسب بزنید. نوع لوازم را روی کارتن بنویسید.

بسته بندی لوازم بزرگ آشپزخانه

پس از بسته بندی لوازم کوچک می بایست لوازم بزرگ آشپزخانه از جمله یخچال، اجاق گاز، ماکروفر، ماشین لباس شویی و … را بسته بندی کنید. برای اطلاع از نحوه بسته بندی و حمل و نقل این لوازم بزرگ به مقالات دیگر سایت در صفحه وبلاگ مراجعه کنید.

اتوبار در تهران رزبار آماده ارائه خدمات بسته بندی، حمل بار و چیدن اسباب منزل به شما عزیران میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *