حمل اثاثیه در تهران
حمل اثاثیه در تهران
اکتبر 9, 2019
بسته بندی اثاثیه منزل
بسته بندی اثاثیه منزل
اکتبر 23, 2019
جابجایی اجسام سنگین در اثاث کشی

جابجایی اجسام سنگین در اثاث کشی

حمل و نقل لوازم سنگین

حمل و نقل لوازم سنگین در اسباب کشی ها اگر اصولی انجام نشود، به سلامتی و لوازم تان آسیب می رساند. با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر می کنیم، حمل و نقل اجسام سنگین را راحت تر انجام دهید. لوازم سنگین به اجسامی گفته می شود که یک نفر به تنهایی قادر به جابه جایی آن نباشد.

نکات مهم برای جابه جایی لوازم سنگین

برای جابه جایی این اجسام از تخصص کارگران مجرب باربری استفاده کنید. لوازم سنگین در اسباب کشی عبارتند از پیانو، گاو صندوق، یخچال های ساید بای ساید و یخچال فریزرها، تلویزیون، کمد، مبلمان، میزهای ناهار خوری و غیره. برای حمل و نقل لوازم سنگین هرگز عجله نکنید. با تحقیق و حوصله از یک باربری معتبر و خدماتش استفاده کنید. شرکت های باربری معتبر بسته بندی، حمل و نقل و چیدمان پس از اسباب کشی لوازم سنگین را با بهترین شیوه، بدون آسیب دیدگی و صرف هزینه کم انجام می دهند.

  • قبل از جابه جایی لوازم سنگین منزل، برای گرم شدن عضلات و جلوگیری از آسیب دیدگی بدن، نرمش سبکی انجام دهید. قبل و حین اسباب کشی خود و اشخاصی که کمک تان می کنند، استراحت کنید تا انرژی کافی برای این کار سنگین را داشته باشید.
  • قبل از اسباب کشی، اجسام سنگین را بسته بندی کنید. برای جلوگیری از صدمه دیدن، بدنه لوازم سنگین را با سفلون، پلاستیک های حباب دار، پتو و پارچه های ضخیم خوب بپوشانید. برای بلند کردن و کشیدن لوازم سنگینی که دستگیره برای بلند کردن ندارند، از طناب های ضخیم و محکم استفاده کنید. دور این لوازم را برای جابه جایی راحت طناب بکشید.
  • برای راحتی حمل و نقل، داخل لوازم سنگین را خالی کنید تا سبک تر شوند. اگر لوازم سنگین درب دارند، با چسب پهن درها را محکم کنید.

  • جابه جایی لوازم سنگین را به تنهایی انجام ندهید. برای حمل و نقل و جابه جایی، از افراد دیگر کمک بگیرید. هنگام برداشتن اجسام سنگین، از کمر خم نشوید. روی زانوها مانند وزنه بردارها بنشینید. یک پا از پای دیگر می بایست جلوتر باشد. جسم سنگین را با کف دست تان بگیرید. کمر خود را صاف نگه دارید و روبه‌رو را نگاه کنید؛ و جسم را بلند کنید. در صورت سنگین بودن و بزرگ بودن وسیله، ابتدا یک سمت وسیله را طبق روش گفته شده بلند و جابه جا کنید، سپس سمت دیگر را.


حمل و نقل لوازم سنگین


از دیگر نکات جا به جایی اثاث سنگین

  • حین جابه جایی و حمل و نقل لوازم سنگین، هرگز از کمر برای چرخش به سمت راست و چپ خود استفاده نکنید، باید سمت بدن را عوض کنید.
  • قبل از بلند کردن به وزن لوازم سنگین توجه کنید. اگر وزن این لوازم زیاد باشد و کسی برای کمک تان نباشد. اجسام سنگین را روی زمین بکشید. هنگام هل دادن و جابه جایی، به طرفین چرخش ناگهانی انجام ندهید. سطحی که می خواهید اجسام را بکشید، باید سطح صافی باشد. در غیر این صورت با طبق اصولی که ذکر کردیم، جسم سنگین را بلند و جابه جا کنید.
  • برای جابه جایی یا حمل و نقل اجسام سنگین، از چرخ های باربری فلزی و آسانسور استفاده کنید.
  • قبل از حمل و نقل لوازم سنگین به مکان جدید، مکان جای دهی لوازم را مشخص کنید. با مشخص بودن مکان جای دهی لوازم، کارها سریعتر و راحت تر انجام می شود.
  • پس از بسته بندی و انتقال لوازم سنگین به ماشین حمل و نقل، لوازم سنگین را در جایی از ماشین قرار دهید که هموار باشد. لوازم سنگین را با طناب ضخیم در پشت ماشین محکم ببندید. قبل از حرکت ماشین از استحکام محل این بسته ها مطمئن شوید. با حرکت ماشین و ترمزهای ناگهانی، سقوط این اجسام سنگین و بزرگ کلیه اسباب ها از بین می برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *