بسته بندی اثاثیه منزل
بسته بندی اثاثیه منزل
اکتبر 23, 2019
نرخ کرایه وانت بار
نرخ کرایه وانت بار در تهران
نوامبر 6, 2019

بسته بندی لوستر در اسباب کشی

خیلی ها می پرسند چگونه می توان لوسترها را بسته بندی نمود؟ لوسترها از جمله اسباب و اثاثیه ی شکستنی و حساس هستند، به همین دلیل بسته بندی لوستر در اسباب کشی بسیار مهم است. معمولا در هر خانه لوستر از وسایل لوکس و گران قیمت خانه به حساب آمده و ممکن است گاهی در یک خانه چند لوستر یا آویز گران قیمت وجود باشد.

لوسترها همچنین در نورپردازی منزل نقش اساسی داشته و می توانند روی فضای داخلی خانه تاثیر زیادی داشته باشند. لوسترها می توانند در بخش های مختلف منزل مثل آشپزخانه، پذیرایی، راهرو و … نصب شوند.

در این میان در زمان جابه جایی، سالم رسیدن آن ها به مقصد بسیار مهم است که این می تواند به علت حساس بودن و گران قیمت بودن این وسیله باشد. ما در مقاله ی زیر به بررسی بسته بندی لوسترها در اسباب کشی می پردازیم.

بسته بندی لوسترها در اسباب کشی

طریقه ی باز کردن لوستر

با توجه به این که بسته بندی لوستر ها در اسباب کشی کاری بسیار حساس است که نیاز به دقت و حوصله ی زیادی دارد، شما می توانید این کار را به یک شرکت باربری معتبر بسپارید. چرا که این اشخاص مهارت لازم را در این زمینه داشته و به راحتی این کار را انجام می دهند.

این کار خصوصا برای زمانی که مقصد اثاث کشی شما دور باشد، ضرورت دارد. البته اگر می خواهید خودتان این کار را انجام بدهید می توانید با رعایت نکات زیر کار بسته بندی آن ها را انجام بدهید.

پیش از باز کردن لوستر از سقف، از قطع بودن برق آن اطمینان پیدا نمایید. برای این کار باید از یک فازمتر استفاده نمایید. به کمک فازمتر  سیم های برق را تست کنید که برق نداشته باشد، سپس لوسترتان را از قلابش جدا کنید. سپس لوستر را به آرامی پایین بیاورید. چرا که لوسترها به علت داشتن لامپ های بزرگ و کوچک و قطعات مختلف فلز و بلور جزء قطعات حساس به شمار می روند.

چنانچه جعبه ی اصلی خود لوستر را دارید، کارتان بسیار ساده می شود. چرا که جعبه ی اصلی بهترین محافظ برای لوستر است. اما اگر جعبه ی اصلی لوستر را ندارید، می توانید از تعدادی کارتن بزرگتر از لوستر استفاده نمایید. البته دقت کنید که کارتن ها مقاوم باشند. همچنین برای بسته بندی باید از مقداری لباس قدیمی، ماژیک ،چسب پهن و ضربه گیر استفاده نمایید.

طریقه ی باز کردن لوستر

طریقه ی بسته بندی لوستر

ابتدا لامپ های لوسترتان را باز کنید و آن ها را داخل یک کارتن بسته بندی نمایید. برای محافظت لامپ ها می توانید از فوم، پارچه و .. استفاده نمایید تا در طی مسیر آسیب نبیند. هر یک از لامپ ها را داخل یک کاغذ یا پارچه پیچیده و دوباره میان آن ها کاغذ یا پارچه بگذارید.

بسته بندی لوستر

چنانچه بدنه ی لوسترتان از بلور یا شیشه است از پلاستیک هایی که حباب دار هستند برای بسته بندی استفاده نمایید. کف جعبه را با کاغذ یا پارچه بپوشانید. هر کدام از شاخه های لوستر را جداگانه داخل جعبه بگذارید. فضای خالی کناره های لوستر را نیز با پارچه یا کاغذ بپوشانید. روی لوسترتان را هم به همین شکل بپوشانید. حتما روی جعبه های لوسترتان با خط درشت بنویسید که حاوی چه چیزی می باشد.

روش دیگری هم برای بسته بندی وجود دارد. آن روش این است که شما بدون باز کردن قطات لوستر، لوستر را روی یک نایلون حباب دار می گذارید. توجه داشته باشید که به لامپ ها آسیبی وارد نشود. در زمان بسته بندی لوستر، اطراف لوسترتان را با پارچه بپوشانید تا خیالتان راحت باشد که به لوسترتان آسیبی وارد نمی شود.

البته روش دیگری هم برای بسته بندی لوستر ها در اسباب کشی وجود دارد که بیشتر در کشورهای خارجی انجام می گیرد و آن این است که ابتدا لوسترها را داخل یک جعبه ی بزرگ می گذارند. سپس اطراف آن ها را با لایه های یونولیت و چوب می پوشانند.

نصب مجدد لوستر چگونه است؟

ابتدا برق منزل را قطع نمایید. سپس قطعات جدا شده ی لوستر را به یکدیگر وصل نمایید. همه ی لامپ ها را به جای خودشان به طور محکم ببندید. سپس لوسترتان را به جایگاه آن متصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *