جابجایی و حمل تخصصی پیانو
جابجایی و حمل تخصصی پیانو
آوریل 23, 2019
حمل و نقل اشیاء قیمتی در اسباب کشی
حمل و نقل اشیاء قیمتی در اسباب کشی
آوریل 30, 2019
حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید

Carry side by side refrigerator

حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید

بسته بندی، حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید هنگام اسباب کشی یکی از کارهای مهم و ضروری است. حمل لوازم بزرگ سنگین و حساس روش های خاصی دارد. برای جابه جایی ایمن این لوازم، از تخصص و مهارت کارگران مجرب باربری استفاده کنید. یخچال بسته بندی شده را قبل از لوازم دیگر، به ماشین حمل بار منتقل کنید. به علت قیمت بالا و حساس بودن این وسیله مهم خانگی، قبل از شروع بسته بندی این مقاله را مطالعه کنید.

حمل ایمن یخچال ساید بای ساید

افتادن خش به بدنه یخچال و سقوط هنگام جا به جایی، خطراتی است که برای جابه جایی یخچال وجود دارد. احتمال این خطرات در آپارتمان هایی که راهروهای تنگ و محیطی پر رفت آمد دارند، بیشتر است. برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی هنگام حمل و جابه جایی، موارد زیر را رعایت کنید.

حمل ایمن یخچال ساید بای ساید

Safe transportation of side by side refrigerator

نکات مهم حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید

 • قبل از جابه جایی

  ۱ روز قبل از بسته بندی یخچال را از برق بکشید.

 • تهیه کارتن مناسب یخچال ساید باب ساید برای بسته بندی

  کارتن مخصوص یخچال مقاوم و مناسب برای اسباب کشی است. برای جلوگیری از آسیب دیدگی، یخچال را با کارتن مخصوص خود بسته بندی کنید. در صورتی که کارتن یخچال را نگه نداشته باشید، برای پوشش بدنه یخچال، از نایلون های حباب دار یا پارچه ضخیم استفاده کنید.

 • برفک زدایی یخچال

  پس از برق کشیدن، یخچال را برفک زدایی کنید. اگر این کار را انجام ندهید، هنگام جابه جایی با آب شدن برفک، آب از یخچال بیرون می ریزد. مواد غذایی داخل یخچال را برای جلوگیری از فاسد شدن، داخل یونولیت حاوی یخ قرار دهید. اگر یخچال سیستم یخساز و آب سرد کن لوله کشی شده داشته باشد، ابتدا اتصالات لوله کشی را جدا کنید. دقت داشته باشید سیستم یخساز و آب سرد کن تمیز و خشک باشد.

 • بسته بندی لوازم جانبی یخچال

  لوازم جانبی داخل یخچال را جدا کنید. لوازم جانبی یخچال به علت متحرک بودن، احتمال آسیب دیدگی هنگام اسباب کشی را دارند. در زیر یخچال و قسمت فریزر، پیچ های قابل تنظیمی وجود دارد. قبل از بسته بندی پیچ ها را محکم کنید.

 • تمیز کردن داخل یخچال

  پس از برفک زدایی و بسته بندی لوازم جانبی، با یک دستمال نرم داخل یخچال را تمیز کنید. سیم برق یخچال را با چسب پهن، به پشت یخچال بچسبانید. با انجام این کار هنگام جابه جایی سیم آسیب نمی بیند.

 • سبک کردن یخچال

  یخچال معمولی یا ساید بای ساید، یکی از لوازم سنگین خانگی است. برای جلوگیری از خطر سقوط یخچال هنگام جابه جایی، یخچال را سبک کنید. برای سبک تر شدن، می توانید درب یخچال را جدا کرده و طبق اصول مطلب بالا، جداگانه بسته بندی کنید. در صورت جدا نکردن درب، ابتدا درب های یخچال را با چسب پهن محکم ببندید. با کارتن یا پلاستیک حباب دار، یخچال را بسته بندی کنید.

 • استفاده از خدمات باربری

  برای جلوگیری از آسیب دیدگی سلامت بدنی و یخچال، حمل یخچال را با کمک کارگران ماهر باربری، یا اطرافیان خود استفاده انجام دهید. کارگران باربری با تخصص و مهارتی که دارند، بدون هیچ آسیب دیدگی با صرف زمان کوتاه جابه جایی را انجام می دهند.

 • استفاده از چرخ های مخصوص

  حمل بارهای سنگین مانند ساید بای ساید، به بدن به خصوص کمر، آسیب های غیر قابل جبرانی می زند. برای حمل یخچال ساید بای ساید، بهتر است از چرخ های مخصوص استفاده شود. شرکت باربری برای حمل ایمن لوازم خانگی، از روش های پیشرفته استفاده می کند.

 • جابه جایی افقی

  برای جلوگیری از ریختن روغن کمپرسور به داخل لوله های خنک کننده گاز، یخچال نباید به صورت عمودی حمل شود. توجه داشته باشید یخچال به صورت افقی کاملاً صاف حمل شود.

 • پس از جابه جایی

  بهتر است یخچال قبل از همه لوازم در ماشین حمل بار قرار گیرید. در ماشین حمل بار یخچال می بایست به صورت افقی قرار گیرد. اطراف یخچال لوازم خطر ساز قرار ندهید. کنار یخچال پتو یا فوم بگذارید. پس از رسیدن به مکان جدید، سیستم تصفیه آب و یخساز یخچال را وصل کنید. یخچال را پس از گذشت ۵ ساعت به برق بزنید. اگر هنگام اسباب کشی مجبور شدید یخچال را عمودی حمل کنید، ۲۴ ساعت بعد از جابه جایی، یخچال را به برق بزنید.

“۷۲ ساعت پس از جابه جایی اگر یخچال کار نکرد، با تکنسین های مخصوص یخچال تماس بگیرید. لازم به ذکر است شرکت های باربری خدمات پس از حمل بار را نیز انجام می دهند.”

باربری در تهران رزبار آماده ارائه باربری مطمئن در زمان انتقال،بارگیری و تخلیه بار به شما عزیران میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *